Atrakcje - Wycieczka po cudowne widoki i… szarlotkę – Morskie Oko

Wycieczka po cudowne widoki i… szarlotkę – Morskie Oko

 Wycieczka po cudowne widoki i… szarlotkę – Morskie Oko
 
Chociaż niektórzy z nas na urlopie lubią wpaść komuś w oko, podczas tatrzańskich wycieczek w jedno oko lepiej nie wpadać. O którym mowa? Oczywiście o Morskim Oku, największym jeziorze w Tatrach.

Spacer w górę potoku
 
Morskie Oko położone jest w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1410 m npm, około 25 km od Zakopanego. Właściwy szlak rozpoczyna się na parkingu w Palenicy Białczańskiej. Dotrzeć tu można samochodem bądź busami kursującymi ze stolicy polskich Tatr (bilet kosztuje ok. 10 zł). 
 
Pozostałe 8 km dzielące Palenicę od Morskiego Oka możemy przejść pieszo wygodną, niesprawiającą problemów nawet laikom drogą asfaltową bądź też oddać się pod opiekę woźnicy i dojechać do celu dorożką. Taka przyjemność będzie nas kosztowała ok. 60 zł od osoby (jeśli zdecydujemy się również zjechać, musimy przygotować kolejne 40 zł).
 
To, co wyróżnia Morskie Oko na tle innych tatrzańskich stawów, to przepiękne widoki na Tatry Wysokie, jakie rozciągają się ze skalistych brzegów jeziora, oraz niespotykana przejrzystość wody – żyją tu nawet wymagające krystalicznie czystej wody pstrągi!
 
Poezja i szarlotka
 
Najpopularniejsze miejsce na szlaku, poza spokojnym i robiącym niesamowite wrażenie akwenem u jego kresu, są Wodogrzmoty Mickiewicza – zespół urokliwych i głośnych wodospadów na potoku Roztoka. Co ciekawe, wieszcz nigdy tu nie był – nazwę tę nadano temu zakątkowi, aby uczcić sprowadzenie prochów poety do Polski w roku 1890. 
 
Schronisko znajdujące się tuż nad Morskim Okiem zawsze tętni życiem. Słynna jest szczególnie serwowana od lat przed tutejszy bufet szarlotka. Niektórzy żartują nawet, że wracają tu tylko po to, aby znów poczuć ten niezapomniany smak… Jeśli zdecydujemy się spędzić noc w ośrodku, warto wcześniej zarezerwować miejsce noclegowe.
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.