Atrakcje - Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch została oddana do użytku w 1936 roku przez 70 lat przewiozła ponad 38 milionów osób na Kasprowy Wierch. W 2007 roku zmodernizowano kelejką. Efektem tych prac jest dwukrotnie większa przepustowość, oraz większt komfort podrużujących.

Obecnie kolejka może zabrać dwukrotnie więcej pasażerów niż przed remontem. Zmienione wagoniki są dwukrotnie większe i mają lepszą widoczność (więcej powierzchni przeszklonej). Wjazd na szczyt podzielony jest na dwa etapy, pierwszy prowadzi z Kuźnic do Myślenickich Turni i tam przesiadamy sie do drugiego wagonika, który dowiezie nas na szczyt Kasprowego Wierchu. Na górze czeka na nas restauracja, kioski z pamiątkami oraz zimowa stacja TOPR. Powyżej tego kompleksu znajduje się stacja meteorologiczna IMiGW - jest to najwyżej połozony budynek w Polsce.

Kolejka zapewni wam świetne widoki, jeździłem zarówno starą jak i nową i muszę powiedzieć, że za każdym razem wjazd ten robił na mnie spore wrażenie. W nowych wagonikach są o wiele lepsze widoki - przeszklona kabina uatwia podziwianie Tatr.

Z nadzieją łudziłem się, że po modernizacji kolejki i co za tym idzie zwiększeniu jej przepustowości nie będzie trzeba już czekać w ogromnych kolejkach na wjazd. Niestety, to było tylko moje pobożne życzenie. Kolejki nadal są gigantyczne - najlepiej wybrać sie tam w mało turystycznym okresie, co w pryzpadku Zakopanego nie jest łatwe. Szczerze polecam wjazd kolejką, ale nie warto czekać dłużej niż 3  h w kolecje. Jeżeli prognozy "stójkowych" przewidują dłuższe oczekiwanie, to nie ma sensu czekać, ponieważ w 3h wejdziecie na Kasprowy o własnych siłach :)

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.