Aktualności - Co w Zakopanem najlepsze

Co w Zakopanem najlepsze

Zakopane to najbardziej znana miejscowość górska w Polsce.  W sezonie letnim jak i zimowym tłumy turystów wypełniają szlaki. Co takiego przyciaga ludzi do Zakopanego? Na pewno atutami jest dobre zaplecze noclegowe i gastronomiczne, oraz bliskość Tatr, które oferują dziesiątki szlaków z pięknymi widokami.

Od lat jeżdżę w polskie Tatry, zwiedziłem praktycznie wszystkie szlaki koło Zakopca. Pozostały mi jeszcze Rysy, ale nie spieszę się z ich zdobywaniem. W końcu trzeba mieć przed sobą jakiś widoczny cel. Tatry to pasja, która towarzyszy mi od lat. Wakacje w górach od zawsze wywoływały dreszczyk na moich plecach. Letnie obozy wędrowne, to w moim przypadku najpiękniejsze wspomnienia z wakacji.

Górskie wyprawy z grupą młodych osób, to rzecz, którą trudno porównać do czegokolwiek. Trochę survivalu, trochę przygody. Każdy dzień przynosi coś nowego, poznajesz nowych ludzi, pokonujesz kolejne szlaki i czujesz, że robisz coś ciekawego. Zakopane to idealne miejsce dla wszystkich kochających góry, tu znajdziesz zaciszne restauracje z kominkiem, jak i gwarne karczmy. Znajdziesz nietypowego drinka, jak i polskie tradycyjne nalewki.

Noclegi, to kolejny atut przyciągający turystów do Zakopanego. Wiele młodych osób nawet nie rezerwuje wcześniej pokoi. Obładowani plecakami wysiadają z pociagów i w kilka chwil mają już kilka propozycji na nocleg. Na stacji w sezonie zawsze spotkasz miejscowych z karteczkami wolne pokoje. Oczywiście do takich spontanicznych decyzji skłonni są zazwyczaj młodzi ludzie. Kiedy ja zaczynałem swoje wycieczki do Zakopca, Internet nie był ogólno dostępny. W tej chwili możemy przeglądać dziesiątki kwater, apartamentów bez wychodzenia z domu i powiem szczerze, że zdecydowanie ułatwia to życie.

Wypoczynek w Zakopanem gwarantuje, że nie będziemy się nudzić stąd organizowane są codziennie wycieczki np. na Słowację czy w Pieniny. Jeżeli planujecie wyjazd w połowie stycznia, to traficie na Puchary Świata w skokach narciarskich, które organizowane są co roku na Wielkiej Krokwi. Na brak zajęcia truno tutaj narzekać, a to jak spędzimy wolny czas zależy juz tylko od naszej fantazji.

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.