Atrakcje - Najdłuższa… i najpiękniejsza – Dolina Chochołowska

Najdłuższa… i najpiękniejsza – Dolina Chochołowska

Przymiotniki, jakimi opisuje się Dolinę Chochołowską w większości przewodników – największa i najdłuższa – mogą przerazić mniej wprawionych piechurów. Zupełnie niesłusznie – perełka Tatr Zachodnich okazuje się przyjazna nawet dla laików.

Pieszo lub rowerem
 
Położona na skraju Tatr Zachodnich Dolina Chochołowska nazwę swą wzięła od sąsiadującej z nią wsi – Chochołowa. To jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Tatrach – w sezonie spotkamy tu z pewnością tłumy turystów.
 
Na wycieczkę do Doliny Chochołowskiej warto zarezerwować sobie cały dzień. Dojedziemy tam bez problemu busikiem z centrum Zakopanego – bilet kosztuje ok. 5 zł. Malowniczą, 10-kilometrową trasę pokonać możemy piechotą (co zajmie nam około 3 h + czas na podziwianie zapierających dech w piersiach widoków) bądź rowerem – wtedy wyprawa potrwa mniej więcej 1,5 h.
 
Przez las ku polanie
 
W kierunku wieńczącej szlak Polany Chochołowskiej najpierw poruszać się będziemy po drodze asfaltowej, mijając kilka domków z oscypkami i bundzem oferowanymi przez tutejszych górali, a także krzyż upamiętniający spotkanie Jana Pawła II z Lechem Wałęsą, które odbyło się tu w roku 1983. Po przebyciu około połowy trasy zauważymy zmianę nawierzchni – droga zmienia się w szutrową.
 
Wspomniana już Polana Chochołowska to najlepszy punkt widokowy całej doliny, która na prawie całej swojej długości jest dość gęsto zalesiona. Na polanie znajduje się schronisko, gdzie możemy spędzić noc (w sezonie warto wcześniej zarezerwować miejsca noclegowe) oraz bufet, a także pozostałości po dawnych zabudowaniach pasterskich.

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.